Kalender

Torsdag 09/04 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Fredag 10/04 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Fredag 10/04 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen


Søndag 12/04 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen


Søndag 12/04 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 12/04 kl. 17:00: Påskemusik

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
17:00 - 18:00
Jens Christian Jermiin Nielsen

Mandag 13/04 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Mandag 13/04 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard


Tirsdag 14/04 kl. 17:00: TIF Opstart U8/U9 Drenge 2011/12

Sted: Boldbanerne
Arr..: TIF
Tirsdage kl. 17:00-18:15
Opstart af udendørssæsonen 2020 for Børne- og ungdomshold i TIF


Onsdag 15/04 kl. 14:30: Pasgaard Tøjservice

Sted: Ældrecentret
Arr.: Hyggeklubben

Pasgaard Tøjservice viser forårsmoden




Fredag 17/04 kl. 17:30: Feeeeed Fredag for børn i 0. til 6. klasse

Sted: Hallerne, Tjæreborg Skole
Arr.: TGF, Gymnastikudvalget


Søndag 19/04 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen


Mandag 20/04 kl. 16:45: TIF Opstart Familiebold 2015/16

Sted: Boldbanerne
Arr..: TIF
Mandage kl. 16:45 - 17:45
Opstart af udendørssæsonen 2020 for Børne- og ungdomshold i TIF


Mandag 20/04 kl. 16:46: TIF Opstart U6/7 Mix 2013/14

Sted: Boldbanerne
Arr..: TIF
Mandage kl. 16:45 - 17:45
Opstart af udendørssæsonen 2020 for Børne- og ungdomshold i TIF


Tirsdag 21/04 kl. 18:45: Foredrag: Rask og glad - tak dine unikke mirober

Sted: Tjæeborg Bibliotek
Arr..: Fælles arr.
Foredraget livestreames fra Aarhus Universitet.
Starter kl. 18:45 og slutter ca. kl. 21:00.
Entré: gratis
Pause: 20 minutter
Foredrag ved professor i genomforskning Oluf Borbye Pedersen, Københavns Universitet.

Hør om ny forskning som viser hvordan vi hver især med en sund livsstil og et naturligt forhold til vores mikrober – bakterier, vira, svampe, arkæer og bakteriofager – kan berige og forstærke vores uundgåelige mikroorganismer så de optimerer vores immunforsvar, fordøjelse, energi og mentale balance.

Kontakt ved spørgsmål Christian Fosgrau 20631294.

Onsdag 22/04 kl. 10:30: Lego House i Billund - AFLYST!

Sted: Afg, Fritidscentrets P-plads
Arr..: Husholdningforening
Arrangementet er aflyst !

Vi får en rundvisning med guilde.

Afg. kl. 9.30 ved Fritidscentrets P-plads.


Tilmelding senest 15/4 Max 25 delt.
Pris: 200 kr,

Kørsel i egne biler

Onsdag 22/04 kl. 17:00: Med Gud i Gryden

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
17:00 - 19:00
Peter Herold Søgaard

Torsdag 23/04 kl. 09:30: Venskabskrocket med Lunde

Sted: Østerkrog 16A
Arr.: TIF Krocket

Torsdag 23/04 kl. 19:00: Menighedsrådsmøde

Sted: Menighedsrådet
Arr..: Sognehuset
Menighedsrådsmøde


Søndag 26/04 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard


Søndag 26/04 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15-11_30
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Fredag 01/05 kl. 14:30: Sang på Ældrecentret

Sted: Ældrecentret
Arr.: Vennekredsen




Søndag 03/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Mandag 04/05 kl. 19:00: Befrielsesjubilæet

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
19:00 - 20:00
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Fredag 08/05 kl. 09:30: Konfirmationsgudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:30 - 10:15
Konfirmationsgudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen og Peter Herold Søgaard

Fredag 08/05 kl. 11:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
11:00 -
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen og Peter Herold Søgaard

Søndag 10/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen og Peter Herold Søgaard

Tirsdag 12/05 kl. 19:00: Menighedsrådsmøde

Sted: Menighedsrådet
Arr..: Sognehuset
19:00 -
Orienteringsmøde vedrørende valg til menighedsrådet

Søndag 17/05 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:00
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 17/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Tirsdag 19/05 kl. 17:30: Fællesspisning i klubhset

Sted: TIF´s banerKlubhuset Brovej
Arr..: TIF
Fælless spisning i klubhuset kl. 17:30 - 20:00


Torsdag 21/05 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Torsdag 21/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 24/05 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Søndag 24/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Søndag 31/05 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 31/05 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Mandag 01/06 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Mandag 01/06 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Torsdag 04/06 kl. 09:00: Udflugt til Shackenborg Slot

Sted: Afg, Fritidscentrets P-plads
Arr..: Husholdningforening

Vi får rundvisning på Shackenborg Slot
Middag ved Ecco Sko og en tur på æLowt
Slutter på Ballum Slusekro

Afgang kl. 9.30 fra Fritidscentrets P-plads

Tilmelding senest 21/5
Pris: 400 kr,

Torsdag 04/06 kl. 13:00: Venskabskrocket med Esbjerg

Sted: Sportsvej, Esbjerg Ø
Arr.: Esbjerg Krocket

Søndag 07/06 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 07/06 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 14/06 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 14/06 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Jens Christian Jermiin Nielsen

Søndag 21/06 kl. 09:00: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Søndag 21/06 kl. 10:15: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Lørdag 27/06 kl. 10:00: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
NEM-BYG Fodboldcup 10:00 - 16:00


Lørdag 27/06 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Søndag 28/06 kl. 09:00: Gudstjeneste i Tjæreborg

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke
09:00 - 10:15
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Søndag 28/06 kl. 10:15: Gudstjeneste i Sneum

Sted: Sneum Kirke
Arr..: Sneum Kirke
10:15 - 11:30
Gudstjeneste ved Peter Herold Søgaard

Søndag 28/06 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Mandag 29/06 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Tirsdag 30/06 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Onsdag 01/07 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Torsdag 02/07 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Fredag 03/07 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Lørdag 04/07 kl. 11:11: Sportsfest

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets sportsfest

Mere info senere

Mandag 03/08 kl. 09:00: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Tirsdag 04/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Onsdag 05/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Torsdag 06/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Fredag 07/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Mandag 07/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 6. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

6. klasserne

Tirsdag 08/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 5. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

5. klasserne

Onsdag 09/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 4. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

4. klasserne

Mandag 14/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 8. og 9. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

8. og 9.. klasserne

Tirsdag 15/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 3. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

3. klasserne

Onsdag 16/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 -7. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

7. klasserne

Lørdag 26/09 kl. 11:11: Klubmesterskab i Petanque

Arr.: TIF Petanque.

Mere info senere.


Lørdag 03/10 kl. 11:11: Pokalstævne / Afslutning i krocket

Sted: TIF´s krocketbaner ved Østerkrog
Arr..: TIF
Mere info senere


Tirsdag 01/12 kl. 18:30: TIF´s årlige juleafslutning

Sted: TIF´s klubhus på Brovej
Arr..: TIF
For TIF-trænere, ledere, udvalg og best yrelse


  Copyright ® 2004
ICAN Systems ApS
Tjæreborg Portalen, Nyvej 11, 6731 Tjæreborg