Kalender

Mandag 03/08 kl. 09:00: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Tirsdag 04/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Onsdag 05/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Torsdag 06/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Fredag 07/08 kl. 11:11: DBU´s fodboldskole

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
DBU´s fodboldskole

Læs mere og tilmeld dig på Fodboldskole.DBU.dk

Fodboldskole ledere er Martin Rokkjær og Martin Hansen


Søndag 09/08 kl. 09:30: Arbejdsdag i TIF

Sted: Brovej 12
Arr..: TIF

Rengøring


Onsdag 19/08 kl. 14:30: Gårdmusikanterne Ellen og Conny

Sted: Ældrecentret
Arr..: Hyggeklubben

Gårdmisikanter




Fredag 28/08 kl. 18:00: Tjæreborg spiser sammen

Sted: Hal 2 + Grøn Foyer
Arr..: TIF / TGF




Lørdag 29/08 kl. 09:30: Sponsorløb

Sted: Tjæreborg City
Arr..: TIF




Tirsdag 01/09 kl. 18:30: Havetur til Sejstrup

Sted: f.Fritidscs P-plads
Arr..: Husholdnings.




Torsdag 03/09 kl. 10:00: Tjæreborgløbet

Sted: ved hallerne
Arr..: TGF




Mandag 07/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 6. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

6. klasserne

Tirsdag 08/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 5. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

5. klasserne

Onsdag 09/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 4. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

4. klasserne

Lørdag 12/09 kl. 09:30: DGIs Efterårsstævne

Sted: Brovej 12
Arr..: TIF/DGI




Mandag 14/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 8. og 9. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

8. og 9.. klasserne

Tirsdag 15/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 - 3. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

3. klasserne

Onsdag 16/09 kl. 10:00: Højskoledag

Sted: Ældrecentret
Arr..: Hyggeklubben

Højskoledagens program kommer senere





Onsdag 16/09 kl. 16:30: Skolemester 2020 -7. klasse

Sted: TIF´s baner
Arr..: TIF
Årets store skolemesterturnering for elever i Esbjerg Kommune

7. klasserne

Lørdag 19/09 kl. 10:15: Konfirmation

Sted: Tjæreborg Kirke
Arr..: Tjæreborg Kirke



Lørdag 26/09 kl. 11:11: Klubmesterskab i Petanque

Arr.: TIF Petanque.

Mere info senere.


Tirsdag 29/09 kl. 11:11: Bevæg dig til Petanque

Sted: Brovej 12
Arr..: DGI




Lørdag 03/10 kl. 11:11: Pokalstævne / Afslutning i krocket

Sted: TIF´s krocketbaner ved Østerkrog
Arr..: TIF
Mere info senere


Lørdag 10/10 kl. 17:00: Støttefest m, Jungle Boogie Band

Sted: Hal 1 + Grøn Foyer
Arr..: TIF




Torsdag 15/10 kl. 19:00: Modeopvisning ved Josefine

Sted: Fritidscentret
Arr..: Husholdnings.




Onsdag 21/10 kl. 18:30: Rødvinspetaque

Sted: Brovej 12
Arr..: TIF / Petanue




Onsdag 21/10 kl. 19:30: Karsten Holm: Om Kim Larsen

Sted: Biblioteket
Arr..: Fælles arr.

Musikforedrag


Tirsdag 03/11 kl. 14:00: Besøgg Lego House i Billund

Sted: f.Fritidscs P-plads
Arr..: Husholdnings.




Mandag 09/11 kl. 17:00: Bankospil

Sted: Hal 2
Arr..: TIF




Fredag 20/11 kl. 18:00: Fed Fredag

Sted: Hal 1 Hal 2
Arr..: TGF




Lørdag 28/11 kl. 10:00: Julemesse 2020

Sted: Hal 1 + 2 + Grøn Foyer
Arr..: Nisserne




Søndag 29/11 kl. 10:00: Julemesse 2020

Sted: Hal 1 + 2 + Grøn Foyer
Arr..: Nisserne




Tirsdag 01/12 kl. 18:30: TIF´s årlige juleafslutning

Sted: TIF´s klubhus på Brovej
Arr..: TIF
For TIF-trænere, ledere, udvalg og best yrelse


Tirsdag 08/12 kl. 19:00: Julehygge

Sted: TGFs klublokale v Grøn Foyer
Arr..: Husholdnings.




Onsdag 09/12 kl. 18:30: Julepetanque

Sted: TIF´s klubhus på Brovej 12
Arr..: TIF / Petanque



Torsdag 17/12 kl. 13:00: Krocket med gløgg og æbleskiver

Sted: Buen + Brovej 12
Arr..: TIF / Krocket



Torsdag 17/12 kl. 18:30: Igangsætning af nytegn. af Præmiespil

Sted: Brovej 12
Arr..: TIF



Torsdag 04/03 kl. 19:00: Generalforsamling i Hush.

Sted: TGFs klublokale v Grøn Foyer
Arr..: Husholdnings.




Fredag 21/05 kl. 09:00: Udflugt til Schakenborg og ECCO

Sted: f. Fritidscs P-plads
Arr..: Husholdnings.




  Copyright ® 2004
ICAN Systems ApS
Tjæreborg Portalen, Nyvej 11, 6731 Tjæreborg